ZIG ZAG

zigzag

Autorzy: Vanthier Helene

Wydawnictwo: Clé International

Metoda przeznaczona dla dzieci od 7. roku życia. Każda z 3 części kursu przewidziana jest na ok. 40-60 godzin nauki.

Część pierwsza odpowiada poziomowi A1.1, część druga poziomowi A1.2, a część trzecia poziomowi A2.1 zgodnie z Europejskim systemem opisu kształcenia językowego

Metoda składa się z:

książki ucznia

zeszytu ćwiczeń

książki nauczyciela

płyty CD audio -  zawiera wszystkie piosenki i wyliczanki z podręcznika

plansz w postaci kart do nauki słownictwa można bezpłatnie pobrać ze strony wydawnictwa CLE International

materiałów do wykorzystania z tablicą interaktywną

Podręcznik składa się z 7 rozdziałów zbudowanych z trzech jednostek lekcyjnych, dodatkowo w podręczniku znajdziemy strony z ćwiczeniami interkulturowymi oraz grami. Poprzez zabawę (komiksy, gry) uczeń rozwija poszczególne kompetencje językowe. Dzięki kursowi uczeń otwiera się na świat poprzez poznawanie innych krajów i kultur (blog Feliksa, ćwiczenia interkulturowe etc.)