Le français en chantant

Metoda przeznaczona jest do nauczania języka francuskiego dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych, zarówno we Francji, jak i za granicą. Nauka odbywa się poprzez śpiew i zabawy, które angażują dziecko w proces komunikacji.
Metoda opiera się na 10 piosenkach, które stanowią podstawę różnego rodzaju zabaw i gier.
Są to : Ballada o cyferkach, Zakupy, Dziwna restauracja, Klaun, Bardzo Cię lubię, W samochodzie, Zoo, Duszek, Festyn świętego Marcina, Samogłoski.
Po każdej piosence jest nagrana wersja instrumentalna, dzięki której dzieci mogą śpiewać samodzielnie.

Pomoce naukowe towarzyszące metodzie : poradnik metodyczny dla nauczyciela, zeszyt ćwiczeń dla ucznia, kaseta ( 10 piosenek - 60 minut).